ruuk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Особливості сплати судового збору

Головна > Юридичні аспекти > Особливості сплати судового збору

Чи підлягають звільненню від сплати судового збору внутрішньо переміщені особи?

Сама наявність довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи не є підставою для звільнення від сплати судового збору.

Про наявність пільг на сплату судового збору, докладно викладено в ст. 5 ЗУ «Про судовий збір»

Чи потрібно платити судовий збір пенсіонерам і в пенсійних справах?
Так, тому що на дану категорію осіб і категорію справ не передбачені пільги ст. 5 ЗУ «Про судовий збір». Але при цьому, з огляду на скрутне матеріальне положення конкретної особи, суд має право звільнити особу від сплати судового збору.

Чи передбачено сплату судового збору за встановлення фактів смерті / народження на територіях Луганської та Донецької областей?

Згідно п.21 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» від сплати судового збору при розгляді справи у всіх судових інстанціях звільняються заявники – у справах за заявами про встановлення фактів, що мають юридичне значення, поданих у зв’язку зі збройною агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, надзвичайними ситуаціями природного або техногенного характеру, які призвели до вимушеного переселення з тимчасово окупованих територій України, загибелі, поранення, перебування в полоні, незаконного позбавлення волі або викрадення, а також порушення права власності на рухоме і / або нерухоме майно.