ruuk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Чи можливо не міняти прізвище після розлучення?

Головна > Закони > Чи можливо не міняти прізвище після розлучення?

Чи потрібна згода чи дозвіл чоловіка, щоб залишити його прізвище після розлучення? Чи можливо не міняти прізвище після розлучення??

 

    Статтею 113 Сімейного кодексу України передбачено що особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.  Відповідно до цієї статті особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем (рівно як і має право відновити своє дошлюбне прізвище).

А тому, отримання будь-якого дозволу чи згоди від  чоловіка на збереження чи зміну його прізвища після розлучення не потрібно!

 

Відповідно до ч.6 ст.15 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», а також п.22 Глави 3 Розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів громадянського стану в Україні, затверджених наказом Мінюсту 18.10.2000 р. № 52/5, той із подружжя, який бажає відновити своє дошлюбне прізвище, повинен письмово заявити про це у відділі державної реєстрації актів цивільного стану під час державної реєстрації розірвання шлюбу. У разі розгляду питання про розлучення судом, у рішенні суду про розірвання шлюбу також зазначається про вибір прізвища тим з подружжя, який змінив прізвище під час державної реєстрації шлюбу, що розривається (ч.8 ст.235 Цивільного процесуального кодексу України).

Таким чином, під час розірвання шлюбу просто необхідно заявити про своє бажання залишити прізвище чоловіка після розлучення.