Як зняти арешт з майна, який накладено в кримінальному провадженні

Головна > Закони > Як зняти арешт з майна, який накладено в кримінальному провадженні

Як зняти арешт з майна, який накладено в кримінальному провадженні

 

Порядок скасування арешту майна, що накладений в кримінальному провадженні, передбачений ст. 174 КПК України, згідно якої підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження – судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Клопотання про скасування арешту майна розглядає слідчий суддя, суд не пізніше трьох днів після його надходження до суду. Про час та місце розгляду повідомляється особа, яка заявила клопотання, та особа, за клопотанням якої було арештовано майно.

Суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна.

Отже, порядок скасування арешту майна, що накладений в межах кримінального провадження, встановлено ст. 174 КПК України і відповідно таке питання підлягає розгляду за правилами кримінального судочинства.

А якщо арешт на майно було накладено до 2012 року, то розгляд питання щодо зняття арешту з майна має відбуватися в порядку цивільного судочинства на підставі положень КПК України 1960 року.

В разі якщо у Вас склалася подібна ситуація  можете розраховувати на компетентне вирішення цього питання.