ruuk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Якщо поліцейський не надав Вам можливості отримати правову допомогу адвоката

Головна > Закони > Якщо поліцейський не надав Вам можливості отримати правову допомогу адвоката

Якщо поліцейський не надав Вам можливості отримати правову допомогу адвоката або ін. при складенні постанови, він вже «програв на старті».

 

Через дефіцит кваліфікованих кадрів в поліції, але існування кількісних показників роботи, деякі патрульні поліцейські, як підтверджує практика, не належним чином дотримуються вимог законодавства і в результаті складають постанови, які наперед  програшні в суді.

Раніше доводилося чути, що водії під час зупинки співробітником поліції і складення постанови про адміністративне правопорушення ПДР, вимагали правової допомоги адвоката, але їм в цьому благополучно відмовляли, і не дивлячись що їх позбавляли можливості реалізувати своє право на отримання правової допомоги, так вони ще й притягалися  до адміністративної відповідальності.               На сьогоднішній день ситуація, значно покращилася на користь водіїв.

Згідно ст. 268 КУпАП особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право в т.ч.: заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження.

Відповідно ст. 271 КУпАП інтереси потерпілого може представляти представник – адвокат, інший фахівець у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи.

У випадку, якщо ви впевнені, що співробітник патрульної поліції діє незаконно, а причина зупинки вигадана, ви маєте право скористатись правовою допомогою, про що повинні  надати патрульному письмове клопотання.               Якщо інспектором не буде вжито жодних дій, щодо надання водію можливості реалізувати своє право на отримання правової допомоги, а клопотання буде проігноровано, цим буде порушено права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Відповідно порушено порядок розгляду справи про адміністративне правопорушення, а це  буде підставою для скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення. Саме такий висновок зробив Верховний суд України в подібній справі в 2020 році.

Будьте обізнаними, вчасно використовуйте свої права та не надавайте можливості інспекторам патрульної поліції діяти в супереч вимогам чинного законодавства.