ruuk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Що робити, якщо відносно пасажира громадського транспорту склали протокол у зв’язку з (COVID-19)

Головна > Юридичні аспекти > Що робити, якщо відносно пасажира громадського транспорту склали протокол у зв’язку з (COVID-19)

Почали з’являтися випадки, коли відносно пасажирів в міському транспорті, працівники поліції складають протоколи за порушення умов карантину.

З їхньої точки зору, порушенням умов карантину являється і той факт, що пасажир перебуваючи в міському транспорті без маски, вже являється порушником, та до нього можливо застосувати адміністративне стягнення в вигляді штрафу від 17 тисяч гривень.

Чи дійсно це так? Та що робити, якщо такий протокол вже складений?

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короно вірусної хвороби (СOVID-19), було доповнено Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 443 якою передбачено відповідальність за порушення правил карантину людей. І відповідальність за цією статтею передбачена для громадян, у вигляді штрафу від двох до десяти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Але ж в якому випадку наступає адміністративна відповідальність?

В разі якщо ви безперешкодно потрапили до трамвай чи в автобус  та Вас заздалегідь не було попереджено представником транспортної компанії про необхідність наявності маски, або ви відмовились від законної вимоги, то в разі винесення працівником поліції протоколу, вашої відповідальності в тому не буде. Це буде відповідальність транспортної компанії.

В такому разі ви маєте, оскаржити протокол про притягнення до адміністративної відповідальності через суд.