ruuk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Якщо інспектором патрульної поліції незаконно притягнуто вас до адміністративної відповідальності – вимагайте відшкодування моральної шкоди

Головна > Закони > Якщо інспектором патрульної поліції незаконно притягнуто вас до адміністративної відповідальності – вимагайте відшкодування моральної шкоди

Для багатьох водіїв, вже стало не дивиною якщо патрульний поліцейський виписує необгрунтовану постанову про притягнення до адміністративної відповідальності. Як правило, такі поліцейські, не особливо з’ясовують подробиці в кожному індивідуальному випадку, але завжди нагадують водієві про його право на звернення до суду.

І ось, якщо штраф не значний, і «в принципі» водій не винен, але і гроші не великі, то багато хто не наважується звертатися до суду, і просто сплачуэ штраф щоб уникнути подальших наслідків.

І тільки принципові водії, домагаються свого, скасовують постанови, тобто відновлюють свої права, але це мало як відображається на самому інспекторові патрульної поліції, який виніс незаконну постанову.

У зв’язку зі сформованою практикою, тепер якщо відносно водія незаконно було складено постанову про притягнення до адміністративної відповідальності, такий водій має  можливість отримати матеріальну компенсацію, в вигляді відшкодування моральної шкоди, пред’явивши позов про відшкодування моральної (немайнової) шкоди, заподіяної незаконним рішенням посадової особи органу державної влади (патрульної поліції).

І як показує практика, приблизний розмір компенсація може складати 3000-3500 тис. гривень. Подібне рішення  було винесено у справі № 548/1574/19.

Так що якщо, ви стали учасником подібної ситуації, коли інспектором патрульної поліції за формальними ознаками було винесено постанову про притягнення до адміністративної відповідальності, і це встановлено судом, є всі підстави відшкодувати моральну шкоду, яку вам було завдано.

Тож будьте пильними, не втрачайте можливість скористатися ситуацією та отримати компенсацію за незаконні дії інспектора патрульної поліції.