uk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Які юридичні наслідки написання розписки, навіть якщо фактично Ви не отримали по ній гроші ?

Головна > Закони > Які юридичні наслідки написання розписки, навіть якщо фактично Ви не отримали по ній гроші ?

Якщо Ви по факту не отримали гроші, але написали розписку, то де-юре – це позика, яка після визначеної у розписці дати повернення, стає боргом і стягується судом.

Верховним Судом України зроблено правовий висновок про те, що письмова форма договору позики внаслідок його реального характеру є доказом не лише факту укладення договору, але й факту передачі грошової суми позичальнику.

За своєю суттю розписка про отримання в борг грошових коштів є документом, який боржник видає кредитору за договором позики, підтверджуючи як його укладення, так і умови договору, а також засвідчуючи отримання від кредитора певної грошової суми або речей.

Верховний суд Украъни підкреслив, що згідно ст. 10461047 ЦК України розписка є підтвердженням укладання договору позики, і саме рукописна розписка, якщо кошти передаються готівкою, є підтвердженням факту передачі коштів від кредитора боржнику. При цьому укладання окремого договору позики між сторонами спору, або нотаріальне посвідчення підпису боржника на розписці не обов’язкове.

Якщо сума не буде повернута до вказаної у розписці дати, ви можете впевнено пред’являти  позов до боржника про стягнення суму боргу  та 3% річних за весь час прострочення.

                                               Дорогі читачі!

Наші статті містять інформацію щодо типових способів вирішення юридичних питань, але кожен випадок має унікальний характер.

Якщо у вас є необхідність вирішити власну проблему – звертайтесь в індивідуальному порядку або через онлайн форму.