uk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Чи може суд залишити дитину з батьком, не дивлячись на протилежну рекомендацію органу опіки та піклування?

Головна > Закони > Чи може суд залишити дитину з батьком, не дивлячись на протилежну рекомендацію органу опіки та піклування?

Загальновідомо, що мати та батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою, чи розірвано шлюб і чи проживають вони разом чи окремо.

Варто знати, що відповідно до норм сімейного кодексу України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків.

Місце проживання дитини, яка досягла 10-ти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини.

Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла 14-ти років, визначається нею самою.

Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення.

Верховний Суд зазначив, що відповідно до законодавства жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, зазначений висновок органу опіки і піклування не може мати переваги над іншими доказами.

Отже, якщо надані батьком докази, та прихильність до нього дитини є достатніми для того, щоб суд встановив місцем проживання дитини з батьком, висновок органу опіки і піклування не буде мати переваги над іншими доказами.

Дорогі читачі!

Наші статті містять інформацію щодо типових способів вирішення юридичних питань, але кожен випадок має унікальний характер.

Якщо у вас є необхідність вирішити власну проблему – звертайтесь в індивідуальному порядку або через онлайн форму.