uk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Як встановити факт проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу?

Головна > Закони > Як встановити факт проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу?

Відносини, в яких чоловік і жінка, вирішили жити разом, але не  зареєстрували шлюб, називають «цивільними шлюбними відносинами».

В разі необхідності, факт проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу потрібно встановлювати в судовому порядку.

Для визнання зазначеного факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу необхідно довести, що чоловік і жінка проживають однією сім’єю.

Згідно з положеннями Сімейного кодексу України  сім’єю є особи, які:

– спільно проживають;

– пов’язані спільним побутом;

– мають взаємні права та обов’язки. Для визнання осіб сім’єю необхідна одночасна наявність всіх цих ознак.

При цьому, якщо для зареєстрованого шлюбу не є необхідним спільне проживання, то фактичне подружжя повинне довести факт спільного проживання.

Необхідно довести і наявність спільного побуту, прояви подружніх відносин перед третіми особами, в особистому листуванні та інших документах, а також в залежності від обставин взаємної матеріальної підтримки, проживання з ними дітей і т.д.

Слід звернути увагу, що майно придбане у фактичних шлюбних відносинах за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності. При цьому маються на увазі жінка або чоловік, які проживають однією сім’єю, та при цьому  не перебувають у будь-якому іншому зареєстрованому шлюбі.

Дорогі читачі!

Наші статті містять інформацію щодо типових способів вирішення юридичних питань, але кожен випадок має унікальний характер.

Якщо у вас є необхідність вирішити власну проблему – звертайтесь в індивідуальному порядку або через онлайн форму.