uk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Коли за кредит можна платити менше?

Головна > Закони > Коли за кредит можна платити менше?

Чи відомо Вам, що неповідомлення боржника про зміну реквізитів банку для сплати коштів на погашення кредиту може впливати на визначення розміру боргу?

Наприклад, якщо банк, в якому ви отримали кредит знаходиться в процесі ліквідації, та старі рахунки для сплати кредиту вже не діють, то про нові рахунки для сплати зобов’язань має повідомити уповноважена особа Фонду на ліквідацію банку.

З метою забезпечення процедури ліквідації уповноважена особа Фонду на ліквідацію банку ініціює відкриття накопичувального рахунку неплатоспроможного банку у національній та іноземній валюті (за необхідності) в підрозділі НБУ.

За змістом ст. 613 Цивільного кодексу України боржник за грошовим зобов’язанням не сплачує проценти за час прострочення кредитора, тобто у випадку, якщо кредитор відмовився прийняти належне виконання, запропоноване боржником, або не вчинив дій, що встановлені договором, актами цивільного законодавства, до вчинення яких боржник не міг виконати свого обов’язку.

Якщо боржник доведе, що не виконав грошового зобов’язання через прострочення кредитора, він звільняється від відповідальності, оскільки порушення грошового зобов’язання у вигляді його прострочення боржником не настало i в такому разі вважається, що виконання зобов’язання відстрочено на час прострочення.

При цьому, неповідомлення боржника про зміну реквізитів банку для сплати коштів на погашення кредиту може впливати на визначення розміру боргу, але невиконання боржником грошового зобов’язання у повному обсязі не є підставою для звільнення боржника від виконання взятих на себе зобов’язань взагалі.

Дорогі читачі!

Наші статті містять інформацію щодо типових способів вирішення юридичних питань, але кожен випадок має унікальний характер.

Якщо у вас є необхідність вирішити власну проблему – звертайтесь в індивідуальному порядку або через онлайн форму.