uk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Чи є законним звільнення з роботи, якщо лікарняний лист працівника відкрито у день звільнення?

Головна > Закони > Чи є законним звільнення з роботи, якщо лікарняний лист працівника відкрито у день звільнення?

Багато хто знає, що Кодексом законів про працю України не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності окрім випадків повної ліквідації підприємства.

Але як бути коли вже звільнили, а кмітливий працівник все ж таки в день звільнення відкрив лікарняний лист?

Тепер, можна бути впевненим, що лікарняний лист захистить  працівника, навіть якщо він був відкритий ним вже після того, як  працедавцем було видано наказ про звільнення.

Так, на даний час Верховним Судом України надано роз’яснення, що розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не може бути визнано обґрунтованим, якщо в день звільнення працівнику видано лікарняний листок (довідку в установлених законом випадках) про його тимчасову непрацездатність.

Навіть у випадку, що лікарняний лист було відкрито у день звільнення, але після видання наказу про його звільнення, це є підставою для визнання його звільнення незаконним з порушенням вимог ч. 3 ст. 40 КЗпП України.

                                               Дорогі читачі!

Наші статті містять інформацію щодо типових способів вирішення юридичних питань, але кожен випадок має унікальний характер.

Якщо у вас є необхідність вирішити власну проблему – звертайтесь в індивідуальному порядку або через онлайн форму.