uk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

В яких випадках колишня дружина має право на утримання від колишнього чоловіка?

Головна > Закони > В яких випадках колишня дружина має право на утримання від колишнього чоловіка?

Почастішали випадки, коли дружина, в момент розірвання шлюбу, впевнена в тому що вона зможе змусити колишнього чоловіка утримувати її довічно, за те що вона була гарною домогосподаркою і виховала йому чудових дітей. Чи так це насправді? Зараз хочу розглянути випадки коли колишня дружина дійсно має право таке говорити і має для цього законні підстави.

Так, законодавством передбачено, що після розірвання шлюбу, особа має право на утримання, якщо вона стала непрацездатною до розірвання шлюбу або протягом 1 року від дня розірвання шлюбу і потребує матеріальної допомоги і якщо її колишній чоловік, колишня дружина може надавати матеріальну допомогу.

Особа має право на утримання і тоді, коли вона стала особою з інвалідністю після спливу 1 року від дня розірвання шлюбу, якщо її інвалідність була результатом протиправної поведінки щодо неї колишнього чоловіка, колишньої дружини під час шлюбу. Але ці факти обов’язково мають бути доведені.

Якщо на момент розірвання шлюбу жінці, чоловікові до досягнення встановленого законом пенсійного віку залишилося не більш як 5 років, вона або він також матимуть право на утримання після досягнення пенсійного віку, за умови, що у шлюбі вони спільно проживали не менш як 10 років.

Якщо у зв’язку з вихованням дитини, веденням домашнього господарства, піклуванням про членів сім’ї, хворобою або іншими обставинами, що мають істотне значення, один із подружжя не мав можливості одержати освіту, працювати, зайняти відповідну посаду, він має право на утримання у зв’язку з розірванням шлюбу і тоді, якщо є працездатним, за умови, що потребує матеріальної допомоги і що колишній чоловік, колишня дружина може надавати матеріальну допомогу.

Така підстава є досить поширеною, але в судовому порядку потрібно доводити не тільки те що дружина чи чоловік може надавати матеріальну допомогу, а ще й те що особа яка звернулася з позовними вимогами є працездатною та дійсно потребує допомоги.

Слід наголосити, що в останньому випадку право на утримання триває тільки протягом 3 років від дня розірвання шлюбу.

На жаль, в більшості випадків з питаннями аліментів на колишню дружину, на думку приходять такі слова: «Більшість чоловіків мріють мати Королеву, але здатні лише забезпечити Попелюшку. І то миючим засобом для посуду!

Але не будьте боязкими перед обставинами – дійте !!