uk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Яка відповідальність за розмову не на українській мові?

Головна > Закони > Яка відповідальність за розмову не на українській мові?

Перш за все, потрібно зазначити, що Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» стосується лише публічної сфери – тобто, норми діють в сфері роботи державних службовців, в правоохоронних органах, державних підприємствах та організаціях, а також закладах охорони здоров’я та освіти. Це не стосується приватної сфери – і не несе за собою ніяких санкцій.

Якщо все ж таки Ви порушили норми мовного закону, Уповноважений з питань захисту державної мови, складає акт про вчинення контролю і надає його підприємству, установі, в якому Ви працюєте, з вимогою усунути порушення протягом 30 днів з дня складання акту.

Якщо Ви суб’єкт господарської діяльності, то постанова про накладення штрафу щодо порушення норм мовного закону також складається Уповноваженим.

Штраф за порушення мовного законодавства становить від 5100 до 6800 гривень.

Що стосується інформації на сайті інтернет-магазинів, треба зауважити, що якщо Ви орієнтовані на іноземних клієнтів, то можна таку інформацію викласти на будь-якій іноземній мові, тільки важливо, щоб цю  інформацію було продубльовано українською мовою

Дорогі читачі!

Наші статті містять інформацію щодо типових способів вирішення юридичних питань, але кожен випадок має унікальний характер.

Якщо у Вас є необхідність вирішити власну проблему – звертайтесь в індивідуальному порядку або через онлайн форму.