ruuk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Як отримати дозвіл на усиновлення в Україні?

Головна > Закони > Як отримати дозвіл на усиновлення в Україні?

Громадянам України, які бажають усиновити дитину, необхідно звернутися в Службу у справах дітей за місцем проживання, і написати заяву про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі.

Протягом 10 робочих днів Служба у справах дітей проводить бесіду з потенційними усиновителями, розглядає питання про їх можливість бути усиновлювачами, перевіряє всі документи, складає акт обстеження житлово-побутових умов заявників, і готує відповідний висновок.

При позитивному висновку, Служба ставить заявників на облік кандидатів в усиновлювачі. Кандидати в усиновлювачі знайомляться з даними дітей, які можуть бути усиновлені та в подальшому особисто знайомляться з дитиною.

Після цього Служба у справах дітей складає висновок про доцільність усиновлення виходячи з інтересів дитини. Цей висновок подається до суду разом з іншими документами.

При розгляді справ про усиновлення дітей в Україні, суд детально вивчає всі обставини, що мають істотне значення: сімейний стан та умови проживання усиновителя, його стан здоров’я та матеріальне становище, ставлення до дітей, мета усиновлення. Так само в першу чергу суд виходить з інтересів дитини, бере до уваги його особу і стан його здоров’я, відносини з потенційним усиновлювачем. Усиновлення здійснюється за згодою дитини, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити.

У разі відсутності дозволу опікуна, піклувальника на усиновлення дитини, така згода може бути надано органом опіки та піклування. Суд своїм рішенням може прийняти рішення про усиновлення без дозволу органу опіки та піклування, якщо буде встановлено, що усиновлення дитини відповідає її інтересам.

Якщо у Вас є необхідність вирішити власну проблему – звертайтеся в індивідуальному порядку або через онлайн форму.

 

Ви можете замовити послуги сімейного адвоката на нашому сайті advokkat.com.ua або за номером телефону 096 234 05 90