ruuk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Виникнення і здійснення права співмешканців (цивільного подружжя) на спадщину в разі смерті одного з них

Головна > Закони > Виникнення і здійснення права співмешканців (цивільного подружжя) на спадщину в разі смерті одного з них

13

Законодавство України спільне проживання осіб різної статі однією сім’єю (цивільний шлюб) без реєстрації в установленому порядку не узаконило, тому що в сімейному кодексі України такого поняття немає. Однак, цей факт не заважає виникненню права на спадок від одного з цивільного подружжя на користь іншого при наявності певних обставин. Так, у разі, якщо цивільне подружжя спільно нажили якесь майно, то в судовому порядку потрібно доводити, хто купував, за які кошти, хто на той момент працював. Головним доказом будуть довідки з місця роботи, чеки і т.д. Якщо майно купувалося до спільного проживання, то жодної підстави для виникнення зазначеного права не існує.

При розподілі спадщини цивільні дружини або чоловіки вступають в право на спадкування у четверту чергу і за умови більш п’яти років спільного проживання (ст.1264 Цивільного кодексу України).

Перша черга належить дітям, законним чоловікам або дружинам, матері або батьку.

До другої черги відносяться: брат, сестра, бабуся чи дідусь, онуки чоловіка або дружини.

До третьої черги – рідні дядьки або тітки.

У четверту чергу право на спадкування отримують особи, які проживають разом не менше 5 років до відкриття спадщини. У таких випадках доказовою базою для суду будуть будь-які документи, що підтверджують спільне проживання, свідки, сусіди.

У разі вирішення питання про спадщину шляхом мирової угоди між спадкоємцями, необхідно звернутися безпосередньо до нотаріуса.

Ви можете замовити послуги сімейного адвоката на нашому сайті advokkat.com.ua або за номером телефону 096 234 05 90