ruuk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Стажування у адвоката – корисна інформація

Головна > Закони > Стажування у адвоката – корисна інформація

Алгоритм дій для стажера адвоката (майбутньому адвокату)

Нещодавно прочитала на сайті Ради адвокатів одного з регіонів корисну інформацію для стажерів і майбутніх адвокатів, де ясно викладена інформація. Проаналізувавши надану інформацію, хочу коротко викласти послідовність дій для потенційного стажера адвоката, якщо вже прийнято рішення проходити стажування у адвоката – керівника.

 1. Особа яка виявила намір пройти стажування у адвоката – керівника, попередньо погоджує свої наміри з ним і готує заяву про призначення стажування (заяву про направлення на стажування) яке подається до Ради адвокатів регіону в нашому випадку до Ради адвокатів Дніпропетровської області.
  До вищевказаної заяви додаються:
  – оригінал свідоцтва про складання кваліфікаційного іспиту;
  – нотаріально завірена копія диплома про вищу юридичну освіту;
  копія трудової книжки, завіреної за останнім місцем роботи (якщо особа не працює, то подає копію трудової книжки, а її оригінал надає до ради для огляду і звірки відповідності копії оригіналу);
  – копія паспорту;
  – Довідка про відсутність судимості.
  Але для початку потрібно отримати попереднє погодження з адвокатом – керівником стажування.
 2. Адвокат-керівник стажування складає і подає до ради адвокатів регіону письмову згоду на керівництво стажуванням та індивідуальний план стажування.
  Рада адвокатів регіону протягом 30-ти робочих днів з дня надходження заяви про направлення на стажування розглядає і приймає рішення: про призначення керівника стажування, видачу направлення на стажування, затвердження індивідуального плану стажування та строки подання стажером поточних звітів або про відмову в направлення на стажування (при невідповідності особи вимогам пункту 1.2. статті 2 Положення).
 3. Протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення стажер отримує в раді адвокатів регіону направлення на стажування.

  Стажер сплачує внесок на проходження стажування в розмірі 3 (трьох) мінімальних заробітних плат станом на день подачі особою заяви про призначення стажування. Такий внесок сплачується після прийняття радою адвокатів регіону рішення про призначення керівника стажування та затвердження індивідуального плану стажування.

  З приводу оплати стажування, сплата внеску проводиться наступним чином:

  70% внеску сплачується стажером безпосередньо на користь керівника стажування (в 2020 це 9918,30 грн.)

  30% внеску сплачується стажером на забезпечення діяльності ради адвокатів регіону та Ради адвокатів України, з яких 20% – на поточний рахунок ради адвокатів регіону (в 2020 це 2833,80 грн.), А 10% – на поточний рахунок Ради адвокатів України (в 2020 це 1416,90 грн.). Всього 14 168 тис.грн.

 4. Стажер згідно із затвердженим індивідуальним планом стажування виконує надані йому керівником стажування завдання відповідно до індивідуального плану стажування та надає їх керівнику.
  Крім того, стажер проходить адаптаційний курс у професію адвоката у Вищій Школі адвокатури Національної асоціації адвокатів України.
  Хочу звернути увагу, що вимоги до стажування постійно змінюються тому додаткові вимоги можуть не збігатися з тими, що будуть діяти на момент проходження стажування.
 5. Після закінчення шестимісячного терміну стажування стажер складає звіт про результати стажування та протягом 3-х робочих днів з дня його закінчення подає до ради адвокатів регіону за місцем проходження стажування заяву про оцінку результатів стажування.
  До вищевказаної заяви додаються:
  – звіт про результати стажування, в якому повинні міститися відомості про виконання індивідуального плану стажування;
  – щоденник про проходження стажування;
  – проекти складених документів правового характеру;
  – інші матеріали стажування (копії судових рішень у справах, в яких брав участь стажер тощо).
 6. Керівник стажування складає і протягом 3-х робочих днів з дня закінчення стажування особою, яка стажувалося під його керівництвом, звіт про оцінку результатів стажування, а стажист надає його раді адвокатів регіону за місцем проходження стажування.
  За оцінкою результатів стажування рада адвокатів регіону приймає одне з таких рішень:
  – про видачу особі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю або про продовження стажування на строк від одного до 3-х місяців. Після цього стажер не пізніше 30-ти днів з дня прийняття цього рішення складає перед радою адвокатів регіону Присягу адвоката України та отримує свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката України!