ruuk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Проживання в цивільному шлюбі

Головна > Корисна інформація при розірванні шлюбу > Проживання в цивільному шлюбі

Завжди залишаються актуальними питання пов’язані з визнанням прав як майнових так і немайнових в період проживання в фактичних сімейних відносинах без реєстрації шлюбу.

Подібні випадки є повністю індивідуальними, і як правило дуже проблематичними. А особливо якщо, за період спільного проживання не залишилося належних доказів проведених років поза шлюбом.

Для успішного доведення факту проживання в цивільному шлюбі, необхідно доводити що сторони мали загальний бюджет, що вони вели спільне господарство, були пов’язані виконанням взаємних прав і обов’язків і спільним побутом, тобто між ними склалися усталені відносини, що притаманні подружжю.

Одних показань свідків, мало, а непрямі докази не будуть незаперечними фактами.

Важливий момент який необхідно завжди враховувати, щоб довести цивільний шлюб можливо тільки при не перебуванні сторін в будь-якому іншому шлюбі.

Так що якщо ви перебуваєте в зареєстрованому шлюбі, але фактично проживаєте в іншій родині без реєстрації, розраховувати на встановлення факту проживання в цивільному шлюбі, повністю недоцільно.

Так само, іноді пред’являючи позови про визнання факту спільного проживання, посилаються на періодичний спільний відпочинок. Але це може бути достатньою для визнання факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу в розумінні статті 74 СК України, без наявності інших ознак сім’ї.

У таких випадках можливо стверджувати, що в даній категорії справи, кожна подія має значення. Тому якщо у вас тільки виникають думки про визнання громадянського шлюбу, доцільно заготовити докази спільного життя, такі як докази ведення спільного бюджету, оплата комунальних послуг, придбання майна, спільний відпочинок, відвідування громадських місць та інші.

І пам’ятайте, навіть з складних ситуацій є завжди обдуманий вихід!