Допомога адвоката при захисті честі і гідності в ЗМІ

Кваліфікована юридична допомога в судових справах, швидке і ефективне рішення ваших правових питань. Ми націлені на досягнення максимального результату в захисті прав та інтересів своїх клієнтів!
Запит на консультацію
Телефонуйте
Задати питання
Замовляйте
Замовити послугу

 

або поштою

info@advokkat.com.ua

Приїжджайте
Пн - Пт10:00 - 19:00

пр. Б. Хмельницького, 7

Головна > Захист честі та гідності в ЗМІ

Адвокат по захисту честі та гідності

защита чести и достоинства в сми
Адвокат по защите чести и достоинства

Сьогодні в нашому житті звернення за захистом своїх прав є цілком актуально. У сучасних умовах захист прав людини все більш очевидно стає однією з домінант суспільного прогресу, основою якого є загальнолюдський інтерес, пріоритет загальнолюдських цінностей. Справжній прогрес неможливий без належного забезпечення прав і свобод людини, в тому числі і права на честь, гідність і ділову репутацію.

Зараз в зв’язку з тим, що кримінальна відповідальність за наклеп відсутня громадяни та юридичні особи зобов’язані звертатися за захистом своїх прав до суду з позовами про захист честі, гідності та ділової репутації.

Якщо у Вас виникла ситуація пов’язана із захистом честі та гідності, ділової репутації, то Вам необхідно знати:

Для складання позову і винесення рішення суду на користь позивача потрібно наступне:

По-перше, знати те, що у юридичної особи не може бути честі і гідності, а тільки ділова репутація, тому на практиці стає питання в який суд подавати позовну заяву: в суд загальної юрисдикції або до господарського суду, якщо спір виникає між двома юридичними особами, то він повинен бути розглянутий в господарському суді. Як фізична так і юридична особа – позивач, повинні доводити в суді лише факт поширення недостовірної інформації, тобто інформацію яка не відповідає дійсності.

У суді потрібно встановити 3 обставини, про те, що – інформація поширена – інформація негативна і не відповідає дійсності – інформація принижує честь, гідність і ділову репутацію Якщо суд встановить, що відсутня одна з таких обставин, і негативна інформація відповідає дійсності, то він виносить рішення про відмову в позові.

 

На відповідачі лежить нелегке завдання доказати в суді, що поширена ним інформація, яка принижує честь і гідність позивача відповідає дійсності. По-суті відповідач повинен стати слідчим, зібрати докази, якими він обґрунтовує негативну інформацію про позивача і переконати суд в тому, що ця інформація достовірна.

По-друге, відповідно до ст. 40 Конституції України, кожен має право на звернення до органів місцевого самоврядування, посадових осіб, які зобов’язані розглянути звернення і надати мотивовану відповідь. Згідно до ст. 9 Закону України «Про звернення громадян» – забороняється переслідування громадян і членів їх сімей за звернення до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об’єднань громадян, посадових осіб за критику у зверненні їх діяльності та рішень.

Звернення з такою інформацією до органу, який має право в межах своєї компетенції проводити перевірку отриманих відомостей, для прийняття відповідних заходів, не є поширенням цієї інформації або відомостей, за які настає передбачена законом відповідальність (наприклад поліція, прокуратура, орган місцевого самоврядування) Відповідно до Рішення Конституційного суду України від 10.04.2003 р такі звернення громадян не є фактом поширення недостовірної інформації.

У рішенні Конституційного суду України зазначено, що громадянин має право повідомити суду будь-яку інформацію і це не тягне визнання її недостовірною і такою що поширена як негативна. Якщо це буде свідок, то він буде притягнутий до кримінальної відповідальності за завідомо неправдиві показання. Постановою Пленуму Верховного Суду України від 28.09.1990 р № 7 зазначено, що поширення недостовірної інформації може бути в характеристиках на громадянина.

Співвідповідачем по справі треба залучати автора статті. Якщо судом визнана поширена інформація недостовірною, то вона повинна бути спростована в тому ж порядку як і поширена, але коли відомо, що юридична особа, яка поширила недостовірну інформацію ліквідована, суд має право зобов’язати другу юридичну особа (ЗМІ) надрукувати спростування, тоді суд повинен залучити це ЗМІ, як третя особа у справі.

Розмір моральної шкоди, який буде задоволений судом залежить від кола осіб де поширена недостовірна інформація, від імені щодо якої поширена негативна інформація, від матеріального становища відповідача та пропорційності заподіяної моральної шкоди негативних наслідків, розумності та справедливості.

Сподіваємося, що ознайомившись з нашою статтею, Ви побачите Вашу ситуацію, – тоді ми зможемо Вам допомогти!