ruuk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Правила розлучення при наявності дітей

Головна > Юридичні аспекти > Правила розлучення при наявності дітей

Відповідно до чинного України, розірвати шлюб подружжя може трьома способами: подачею заяви одного з подружжя, загальною подачею заяви, позовною заявою до суду чоловіком або дружиною.

Якщо в сім’ї є спільні неповнолітні діти, розірвати шлюб можна тільки шляхом подачі заяви до суду. У разі, якщо обоє з подружжя згодні розірвати шлюб, можна подати в суд спільну заяву разом з договором про фінансове забезпечення дитини тим з батьків, хто буде жити окремо, його місця проживання та участі у вихованні дитини кожним з батьків. Такий договір повинен бути нотаріально завіреним.

Судом виноситься рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява відповідає дійсній волі подружжя і після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей.

Позовна заява до суду може бути подано одним з подружжя за місцем проживання відповідача. Так само він може подаватися до суду за місцем проживання кожного з подружжя, якщо під опікою знаходяться малолітні або неповнолітні діти, а також коли цього вимагає стан здоров’я заявника або інші поважні причини.

До позовної заяви додається:

  • копія паспорта заявника;
  • копія РНОКПП (коду) заявника;
  • копія свідоцтва про шлюб;
  • копія свідоцтва про народження спільних неповнолітніх дітей;
  • квитанція про сплату судового збору;
  • копії позову і всіх додатків для відповідача.

Всі копії повинні бути завірені відповідно до оригіналу.

Ви можете замовити послуги сімейного адвоката на нашому сайті advokkat.com.ua або за номером телефону 096 234 05 90