ruuk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Послуги адвоката при усиновленні дітей

Кваліфікована юридична допомога в судових справах, швидке і ефективне рішення ваших правових питань. Ми націлені на досягнення максимального результату в захисті прав та інтересів своїх клієнтів!
Запит на консультацію
Телефонуйте
Задати питання
Замовляйте
Замовити послугу

 

або поштою

info@advokkat.com.ua

Приїжджайте
Пн - Пт10:00 - 19:00

пр. Б. Хмельницького, 7

Усиновлення іноземцями громадян України

Усиновлення дитини іноземцями є одним з найбільш складних питань правозастосування, що пов’язано перш за все з винятковою важливістю охорони прав, інтересів, життя і здоров’я дитини.

Наявність різних негативних явищ (торгівля дітьми, людськими органами), які супроводжують усиновлення іноземцями, передбачає особливий підхід до вирішення цього питання. Так, правова регламентація усиновлення іноземцями здійснюється не тільки національними законодавчими актами, як Сімейний кодекс України або Цивільно-процесуальний кодекс України, а й рядом міжнародних правових актів і договорів.

При усиновленні іноземцями громадян України потрібно розуміти, що усиновлення проводиться на загальних підставах, але при цьому національне законодавство України висуває особливі вимоги, які повинні бути дотримані. Саме на них ми і зупинимося. Так, по-перше, міжнародне усиновлення можливо тільки після вичерпання можливостей влаштування дитини в українську сім’ю; по-друге, переважне право на усиновлення дитини-громадянина України мають іноземці, які є родичами дитини або ж громадянами держав, з якими Україна уклала договір про правову допомогу; по-третє, дитина повинна знаходитися не менше одного року на обліку в урядовому органі державного управління з усиновлення та захисту прав дитини; по-четверте, іноземці не можуть всиновлювати громадян України яким не виповнилося п’ять рік, за винятком тих випадків, що прямо передбачені законодавством України.

Саме ж усиновлення провадиться судом у порядку окремого провадження. Посилений захист інтересів усиновленої особи полягає також і в тому, що іноземець який звертається із заявою про усиновлення повинен надати наступні документи: 1) дозвіл уповноваженого органу виконавчої влади, 2) висновок компетентного органу відповідної держави про умови його життя та можливість бути усиновлювачем, 3) дозвіл компетентного органу відповідної держави на в’їзд дитини і його постійне проживання на території цієї держави; 4) зобов’язання усиновлювача, оформлене в нотаріальному порядку, про надання представникам дипломатичної установи за кордоном інформації про усиновлену дитину та можливості спілкування з дитиною.

Таким чином, слід визнати, що усиновлення дитини іноземними громадянами є досить складним і тривалим процесом насамперед з правової точки зору. Але наявність великої кількості документів, що надаються разом із заявою про усиновлення і інших вимог, які повинні бути дотримані при усиновленні, свідчать про турботу держави про своїх громадян і спрямовані на запобігання вчиненню різних протиправних дій з боку іноземних громадян по відношенню до особі, яку усиновлено.

Участь адвоката в усиновленні дитини іноземними громадянами є важливим, складним моментом, без якого дана процедури буде тривала і часто не успішна.