Порядок виконання рішень про поновлення на роботі

Головна > Закони > Порядок виконання рішень про поновлення на роботі

Порядок виконання рішень про поновлення на роботі

 В період карантину значно збільшена кількість порушень у сфері праці, а саме – незаконне звільнення працівників.

Якщо ви вважаєте, що вас незаконно звільнили з роботи, є два шляхи вирішення трудових спорів – досудовий і судовий. У досудовому порядку рішення про поновлення на роботі може бути добровільно виконане роботодавцем, наприклад, за письмовим зверненням працівника, або ж примусово у судовому порядку.

Примусовий порядок виконання передбачає звернення працівника до державного чи приватного виконавця з заявою про примусове виконання судового рішення, яке має бути ними виконане невідкладно.

  1. Після надходження виконавчого документа до виконання виконавець перевіряє наявність підстав для відкриття виконавчого провадження. За наявності таких підстав виконавець виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, у якій зазначає також про необхідність негайного виконання роботодавцем рішення.
  2. Відповідно до вимог Закону «Про виконавче провадження» на виконання рішення про поновлення на роботі роботодавець виносить наказ або розпорядження про поновлення працівника на роботі та вносить відповідний запис про це до трудової книжки.
  3. Не пізніш як на 3-й робочий день після відкриття виконавчого провадження виконавець перевіряє виконання рішення роботодавцем.
  4. Якщо роботодавцем відповідно до законодавства про працю винесено наказ або розпорядження про поновлення працівника на роботі та внесено відповідний запис до трудової книжки працівника, рішення вважається виконаним. Виконавець виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.
  5. У разі невиконання роботодавцем  рішення без поважних причин виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу. У цій же постанові виконавець також зазначає вимогу виконати рішення протягом 3-х робочих днів та попереджає боржника про кримінальну відповідальність.

6.Наступного робочого дня після закінчення зазначеного строку, виконавець повторно перевіряє виконання рішень роботодавцем.

  1. У разі, якщо роботодавцем винесено наказ або розпорядження про поновлення стягувача на роботі та внесено відповідний запис до трудової книжки працівника, рішення вважається виконаним. Виконавець виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.

8.У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин, виконавець знову накладає на нього штраф, але вже у подвійному розмірі. Крім того, виконавець                     звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення, надсилає виконавчий документ до суду, який його видав, та                 виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.