ruuk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Плата за спадщину спадкоємцями, що не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення

Головна > Юридичні аспекти > Плата за спадщину спадкоємцями, що не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення

31

Всі спадкоємці за законом мають право на спадщину по черзі (гл.68 Цивільного кодексу України). Відповідно до ст.1262 Цивільного кодексу України: «рідні брати, сестри спадкодавця мають другочергову ступінь спорідненості».

Всі об’єкти спадщини оподатковуються (Закон України «Про доходи з фізичних осіб»).

Відсоток і розмір податку, що стягується з осіб, визнаних спадкоємцями другого ступеня, прописаний в Податковому кодексі України: «Вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення (ст.174.2.2 Податкового кодексу України), визначається за ставкою 5% бази оподаткування (п.2 ст.167 Податкового кодексу України). Тобто рідна сестра (брат) при отриманні спадщини після смерті сестри (брата) заплатить 5% податку з оціночної вартості успадкованого майна.

Відповідальність за перерахування суми податку на спадщину в бюджет несуть спадкоємці.

Сплата податку на спадщину здійснюється платником на підставі платіжного повідомлення, що вручається йому податковим органом.

Термін сплати податку на спадщину – не пізніше трьох місяців з дня вручення повідомлення.