ruuk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Послуги адвоката при виключенні з числа спадкоємців

Кваліфікована юридична допомога в судових справах, швидке і ефективне рішення ваших правових питань. Ми націлені на досягнення максимального результату в захисті прав та інтересів своїх клієнтів!
Запит на консультацію
Телефонуйте
Задати питання
Замовляйте
Замовити послугу

 

або поштою

info@advokkat.com.ua

Приїжджайте
Пн - Пт10:00 - 19:00

пр. Б. Хмельницького, 7

Головна > Адвокат у справах про спадкування > Вилучення з числа спадкоємців

Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують спадкоємці відповідної черги.

Але разом з тим, таке право спадкування не є абсолютним і безумовним, так як законодавцем передбачені підстави для відсторонення особи від права на спадкування, тобто позбавлення її цього права.

Серед підстав усунення потенційного спадкоємця від права на спадкування є умисне позбавлення їм життя спадкодавця або будь-якого з можливих спадкоємців, а також вчинення ним замаху на їхнє життя. Це положення не застосовується до особи, яка вчинила такий замах, якщо спадкодавець, знаючи про це, все ж призначив її своїм спадкоємцем за заповітом.

Також підставою позбавлення права на спадкування є умисне перешкоджання особою спадкодавцеві скласти заповіт, внести в нього зміни або скасувати його, але за умови, що цим можливий спадкоємець сприяв виникненню права на спадкування у себе або у інших осіб або сприяв збільшенню своєї частки в спадщині.

Наступною підставою є позбавлення особи батьківських прав, що унеможливлює її брати участь у спадкуванні після смерті своєї дитини, щодо якої вона була позбавлена ​​таких прав, і вони не були поновленні на час відкриття спадщини.

Ще однією підставою усунення від права на спадкування за законом батьків (усиновлювачів) та повнолітніх дітей (усиновлених), а також інших осіб (баби, діда, повнолітніх онуків, правнуків, повнолітніх братів, сестер), є їх ухилення від виконання обов’язку щодо утримання спадкодавця , якщо ця обставина встановлена ​​судом.

Також не мають права на спадкування за законом одна після одної особи, шлюб між якими є недійсним або визнаний таким за рішенням суду. Однак, з цього положення є винятки в разі, якщо шлюб визнаний недійсним після смерті одного з подружжя, то за другим із подружжя, який його пережив і не знав та не міг знати про перешкоди до реєстрації шлюбу, суд може визнати право на спадкування частки того з подружжя, майно якого було придбано ним за час шлюбу.

Від права на спадкування за законом на підставі рішення суду може бути усунуто особа, яка ухиляється від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані. Дане правило поширюється і на тих осіб, які не мали обов’язку щодо утримання спадкодавця.