ruuk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Терміни вступу у спадщину і відновлення терміну її прийняття

Кваліфікована юридична допомога в судових справах, швидке і ефективне рішення ваших правових питань. Ми націлені на досягнення максимального результату в захисті прав та інтересів своїх клієнтів!
Запит на консультацію
Телефонуйте
Задати питання
Замовляйте
Замовити послугу

 

або поштою

info@advokkat.com.ua

Приїжджайте
Пн - Пт10:00 - 19:00

пр. Б. Хмельницького, 7

Головна > Адвокат у справах про спадкування > Терміни вступу в спадщину і відновлення терміну його прийняття

У судових справах про спадщину велику частку займають суперечки, пов’язані з порушенням термінів прийняття спадщини. Це пов’язано з тим, що терміни вступу в спадщину чітко обумовлені в діючих законах України. Згідно Закону спадкоємець повинен прийняти спадщину не пізніше 6 місяців після відкриття спадщини. Дані вимоги поширюються як на спадкоємців за заповітом, так і на спадкоємців за законом.

Спадщина має бути відкрита в дату, яка вказана в свідоцтві про смерть. В іншому випадку спадщина не буде вважатися прийнятною.

В разі якщо був пропущений строк прийняття спадщини, то відновлення терміну можливо двома способами.

Перший, якщо спадкоємці, які прийняли спадщину, дадуть свою згоду тим спадкоємцям, які пропустили строки давності. Другий, якщо суд прийме рішення про поновлення строків оформлення спадщини. Ці правила закріплені в статті 1272 Цивільного кодексу України. При цьому розгляд судом даного питання може відбуватися тільки в рамках позовного провадження.

Звернутися до суду з відповідними позовними вимогами можна в рамках загальної позовної давності в три роки, термін якої починається з дня, коли спадкоємець дізнався або міг дізнатися про порушення свого права на спадок.

Відповідачами у справі є спадкоємці, які прийняли спадщину.

За загальним правилом позовна заява повинна подаватися до суду за місцем перебування відповідача, однак якщо такий позов виникає з приводу нерухомого майна (квартири, будинку або іншої нерухомості), то на позовні вимоги про поновлення строку прийняття спадщини поширюються правила виключної підсудності. Тобто позов потрібно пред’являти за місцем розташування майна або більшої його частини.

Слід зазначити те, що підставою для продовження строку прийняття спадщини на Україні можуть бути тільки поважні причини, то є такі, які пов’язані непереборними, об’єктивними, суттєвими труднощами для позивача.

Наприклад, тривале відрядження, хвороба, перебування за кордоном, приховування іншими спадкоємцями відомостей про смерть спадкодавця. Тому в позові потрібно детально обґрунтувати, в чому саме полягає важливість причини пропуску, а також надати до суду належні докази своєї позиції (довідку з медичної установи про стан здоров’я та проходження курсу лікування, довідку про перебування у відрядженні або за межами країни тощо).

Приймаючи рішення про встановлення додаткового строку, суди не можуть приймати рішення про визнання за позивачем права на спадщину, оскільки в разі задоволення позову спадкоємець спочатку повинен звернутися до нотаріуса і подати йому заяву про прийняття спадщини. Якщо така заява буде подана у встановлені судом строки, то позивач буде вважатися, що прийняв спадщину.