ruuk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Прийняття спадщини після закінчення встановленого терміну

Кваліфікована юридична допомога в судових справах, швидке і ефективне рішення ваших правових питань. Ми націлені на досягнення максимального результату в захисті прав та інтересів своїх клієнтів!
Запит на консультацію
Телефонуйте
Задати питання
Замовляйте
Замовити послугу

 

або поштою

info@advokkat.com.ua

Приїжджайте
Пн - Пт10:00 - 19:00

пр. Б. Хмельницького, 7

Прийняття спадщини після закінчення встановленого терміну є актуальним питанням, яке все частіше і частіше зустрічається в юридичній практиці. Адже забезпечення законної можливості отримати у спадок будь-яке майно і забезпечує стабільність в правовідносинах власності.

Прийняття спадщини після закінчення встановленого терміну – дуже поширена ситуація, яка нерідко вимагає судового розгляду. Якщо спадкоємець у відведений для цього термін не встигає заявити нотаріусу, що буде претендувати на майно померлого, то воно автоматично втрачає можливість отримати спадок.

Але є два способи вирішити таку проблему і прийняти спадщину вже після того, як минуло півроку з дня смерті спадкодавця.

У ст. 1270 ЦК закріплений термін, в який потрібно встигнути прийняти спадщину. Не більше півроку має пройти з дня смерті заповідача / спадкодавця (моменту відкриття спадщини). У цей період претенденти на отримання спадкового комплексу зобов’язані заявити нотаріусу про бажання отримати спадок: подати заяву, підтвердити спорідненість, надати інші необхідні документи. Якщо виникнення права на спадщину залежить від отримання або відмови від нього інших спадкоємців, то законом відведено тримісячний термін на процедуру прийняття належного майна покійного.

Прийняття спадщини після відведеного терміну.

Прийняття спадщини після закінчення встановленого терміну можна здійснити, якщо:

інші спадкоємці, які вже встигли прийняти спадщину, погодяться на те, щоб претендент, який спізнився, заявив про вступ до справи про спадщину, в якості ще одного спадкоємця;

додатковий термін призначив суд. Відбувається це за позовною заявою спадкоємця, якщо немає більше ніяких спадкоємців або вони відмовилися від надання йому дозволу (тобто заперечують проти того, щоб він приймав спадщину). В якості відповідачів у справі виступають зазначені спадкоємці або ж територіальна громада, якщо всі спадкоємці відмовилися від належної їм спадщини або їх зовсім не було.