ru

г. Днепр.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Работаем: Пн-Пт
c 10 до 19

Многоканальный телефон:
099 704 96 65

Мобильный / Viber:
096 234 05 90
Записаться

НЬЮАНСИ УСТАНОВКИ АВТОМОБІЛЬНОГО ГАЗОВОГО ОБЛАДНАННЯ В 2022 РОЦІ

Главная > Законы > НЬЮАНСИ УСТАНОВКИ АВТОМОБІЛЬНОГО ГАЗОВОГО ОБЛАДНАННЯ В 2022 РОЦІ


НЬЮАНСИ УСТАНОВКИ АВТОМОБІЛЬНОГО
ГАЗОВОГО ОБЛАДНАННЯ В 2022 РОЦІ

Після установки на автомобіль газового обладнання (ГБО) потрібна його перереєстрація. У 2022 році ця процедура ускладнилася і подорожчала.
Документи, які минулого року надавали установники ГБО для реєстрації автомобіля в Сервісних центрах МВС (СЦ) опинилися поза законом. Тепер СЦ вимагають інші документи, які оформляти довше і коштують вони близько 2500 — 3000 грн.
Що змінилося.
Згідно п.13 постанови КМУ від 21 липня 2010 N 607, після переобладнання транспортного засобу власник або його представник вибирає організацію за оцінкою відповідності транспортного засобу. За результатами такої оцінки видається або сертифікат відповідності, або акт технічної експертизи. Перший документ – схожий до сертифікації відповідності для автомобілів, які ввозяться в Україну.
Сертифікація — тривалий (більше одного робочого дня) і дорогий (понад 2000 грн.) процес, який раніше при реєстрації ГБО ніхто не проходив. Раніше усім видавалися Акти технічної експертизи, які коштували значно дешевше (близько 230 грн.) і видавалися на типові установки прямо на СТО, які переобладнували автомобілі на ГБО.
Отримати його можна в органах сертифікації, вказаних на сайті Міністерства інфраструктури України. Документи, які необхідно пред’явити в Сервісний центр МВС для реєстрації ГБО в 2022 р. :
• Паспорт власника автомобіля, його ІНН код;
• акт прийому-передачі авто (видає СТО, яке встановлювало ГБО);
• свідоцтво про узгодження конструкції (видає СТО);
• Сертифікат відповідності;
• наказ керівника підприємством про призначення відповідальної особи (тільки для юридичних осіб).
Скільки коштує сертифікат на ГБО?
Вартість сертифікації складає від 2100 до 3300 грн., оплачується вона в місці проведення сертифікації. Для цього потрібно витратити 1,5-2 години часу, надавши автомобіль, який переобладнано, на огляд фахівцям. Окрім машини, власник також пред’являє акт прийому-передачі автомобіля і свідоцтво про узгодження конструкції, які йому видаються на СТО. Як правило, сам сертифікат відповідності видають не відразу, а наступного дня, іноді присилають поштою.
Важливо, що установка ГБО має бути зроблена згідно ТУ У 45.2-3274809648-002: 2019, інакше сертифікацію такий автомобіль не пройде і він буде повернений на СТО для доопрацювання.
Якщо автомобіль відповідає цьому стандарту, власник отримує сертифікат відповідності наступного дня і подає усі вищеописані документи на перереєстрацію. Залежно від місця виробництва автомобіля вартість заміни «техпаспорта» складає 480-500 грн.

Джерело походження: https://auto.24tv.ua