ru

Адвокат работает онлайн во время карантина

г. Днепр.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Работаем: Пн-Пт
c 10 до 19

Многоканальный телефон:
099 704 96 65

Мобильный / Viber:
096 234 05 90
Записаться

ЧИ МОЖЛИВО ЗВЕРНУТИСЯ ДО СУДУ ТА НЕ СПЛАТИТИ СУДОВОГО ЗБОРУ?

Главная > Законы > ЧИ МОЖЛИВО ЗВЕРНУТИСЯ ДО СУДУ ТА НЕ СПЛАТИТИ СУДОВОГО ЗБОРУ?



ЧИ МОЖЛИВО ЗВЕРНУТИСЯ ДО СУДУ ТА НЕ СПЛАТИТИ СУДОВОГО ЗБОРУ?

На даний час, суд може звільнити позивача від сплати судового збору у разі, якщо ним певний час не отримувався дохід і він це зможе довести належним чином.
Належним підтвердженням скрутного майнового стану та відсутності можливості сплатити судовий збір буде довідка з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, які видаються органами ДФС.
Необхідно довести, що позивач не мав доходу на період його звернення до суду за захистом порушеного права.
Така ж позиція була викладена в ухвалі КАС Верховного суду України по справі № 761/12145/17 від 02.08.2019 р.
Дана позиція повністю узгоджується з положеннями п. 1 ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практикою Європейского суду з прав людини.
Прикладом подібної справи є рішення ЄСПЧ від 19.06.2001 р. «Креуз проти Польщі», в якому зазначено, що сплата судових витрат не повинна перешкоджати доступу до суду, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права.
А тому, якщо у Вас виникла подібна ситуація, обов’язково скористайтеся належним вам правом!