Послуги адвоката при встановленні факту прийняття спадщини

Кваліфікована юридична допомога в судових справах, швидке і ефективне рішення ваших правових питань. Ми націлені на досягнення максимального результату в захисті прав та інтересів своїх клієнтів!
Запит на консультацію
Телефонуйте
Задати питання
Замовляйте
Замовити послугу

 

або поштою

info@advokkat.com.ua

Приїжджайте
Пн - Пт10:00 - 19:00

пр. Б. Хмельницького, 7

Головна > Адвокат у справах про спадкування > Встановлення факту прийняття спадщини

Часто виникає ситуація, коли спадкоємець не пише заяви про вступ у спадок. Він просто продовжує жити і користуватися тим майном, яке залишилося після смерті спадкодавця.

У тому випадку, коли це майно є суто побутовим, що не вимагає переоформлення, така ситуація може зберігатися протягом всього життя спадкоємця, але найчастіше в складі спадщини виявляються об’єкти нерухомості, транспорт або грошові вклади. Для того, щоб законно ними володіти і розпоряджатися, спадкоємець повинен оформити їх на себе.

Як це зробити, якщо заяву про вступ у спадок не було написано?

У разі, коли крім спадкоємця на майно ніхто не претендує, можливо встановити факт прийняття спадщини.

Для того, щоб спадкоємець був визнаний таким, що прийняв спадщину, він повинен вчинити один або кілька з наступних дій:

здійснювати фактичне володіння і управління спадковим майном здійснювати охорону і захист спадкового майна, забезпечення його збереження нести за свій рахунок витрати на утримання спадкового майна

оплачувати борги спадкодавця отримати грошові кошти, які належали спадкодавцеві Перелік є відкритим. Тобто, ті дії, які прямо не вказані в законі, але за своїми ознаками є об’єктивним, також можуть бути визнані доказом прийняття спадщини.

Спадкоємець може вчиняти дії щодо прийняття спадщини самостійно, або доручити це зробити для нього іншим особам. Головне, щоб було зрозуміло, що дії відбуваються з метою прийняття спадщини.

В який термін приймається спадок

Фактичне прийняття спадщини здійснюється в шестимісячний термін.

Тобто, здійснити перераховані вище дії спадкоємець повинен не пізніше, ніж через півроку з дня відкриття спадщини …