uk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Як розірвати шлюб з іноземцем в Україні?

Головна > Закони > Як розірвати шлюб з іноземцем в Україні?

Міжнародні шлюби на сьогоднішній день не рідкість. Але в житті бувають ситуації, коли шлюб необхідно розірвати. Тоді виникає питання: як розірвати шлюб з іноземцем в Україні?

Порядок розірвання шлюбу залежить від того, де цей шлюб зареєстровано.
Загалом, основною і головною особливістю розлучення з іноземцем є можливість розлучення з іноземцем за правилами однієї з держав, громадянами якої є подружжя. Різні країни передбачають різні правові наслідки розлучення та поділу майна.

Якщо шлюб укладено в Україні, то розлучення і поділ майна буде відбуватися за законодавством України.⠀

Згідно з ч. 3 ст. 105 Сімейного кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду. Якщо у подружжя є спільні діти ‍‍‍, то розірвання шлюбу можливе тільки через суд. У разі взаємної згоди та відсутності спільних дітей – звертайтесь до органів РАЦСу.

Поділ майна подружжя, при наявності такого, може відбутися за взаємного згодою, шляхом подачі відповідного документа до суду, чи складним процесом доказування правого статусу майна, як приватної власності одного з подружжя, оскільки  придбана у шлюбі власність є спільним майном подружжя, якщо інше не встановлено законом або договором.

У разі, якщо шлюб укладено в іншій країні, порядок розлучення та поділу майна буде визначатися за їхнім законодавством. Також нюанси розлучення можуть бути закріплені в шлюбному договорі (при наявності).

Ви можете замовити послуги сімейного адвоката на нашому сайті advokkat.com.ua або за номером телефону 096 234 05 90