uk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

В яких випадках винесення штрафу водію за відсутності адвоката буде незаконним

Головна > Закони > В яких випадках винесення штрафу водію за відсутності адвоката буде незаконним

В яких випадках  винесення штрафу водію за відсутності адвоката буде  незаконним

 

Невжиття поліцейським належних  дій щодо надання водію можливості реалізувати своє право на отримання правової допомоги тягне за собою закриття справи про адмінправопорушення.

Водій звернувся до суду із позовом до поліцейського, в якому просив:

  • визнати протиправними дії інспектора щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення на місці зупинки транспортного засобу;
  • скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення.

Судами встановлено,  що були права особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, поскільки водієм було  виявлено бажання скористатись правом на правову допомогу, однак поліцейський не вжив жодних дій щодо надання такої можливості.

Поліцейський аргументував, що водій мав можливість скористатись правовою допомогою, зателефонувавши юристу, який би прибув для участі в розгляді справи про адміністративне правопорушення.

Судами встановлено, що водій надав працівнику поліції письмове клопотання про надання правової допомоги. Однак інспектором не вжито законних дій.

Касаційний суд у справі № 524/9827/16-а. підтвердив, що поліціянт порушив права особи, яка притягалася до адміністративної відповідальності, а тому порушено і порядок розгляду справи про адміністративне правопорушення, що є підставою для скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.

Отже, вимагайте забезпечення права на правничу допомогу, в установленій формі та будьте захищеними.