ruuk

м. Дніпро.
пр. Б.Хмельницкого, 7
Працюємо: Пн-Пт
з 10 до 19

Багатоканальний телефон:
099 704 96 65

Мобільний / Viber:
096 234 05 90
Записатися

Право завжди бути здатним на більше

Головна > Закони > Право завжди бути здатним на більше
З журналу Millenium club

Право завжди бути здатним на більше

Ірина, добрий день! У вашій присутності вираз «Право завжди бути здатним на більше» звучить набагато переконливіше, ви є успішним адвокатом в галузі приватного міжнародного права. Чим характеризується дана сфера?

Міжнародне приватне право – характеризується присутністю іноземного елемента в правовідносинах, правовідносини перебувають на іноземній території, або сам факт мав місце в іноземній державі. Ось короткий перелік випадків, з яким доводиться стикатися найчастіше:
– отримання та оформлення спадщини за кордоном та в Україні для іноземних та наших колишніх громадян;
– вступ в спадок іноземних громадян на території України;
– розірвання змішаних шлюбів, розділ нажитого майна в таких шлюбах;
– суперечки про місце проживання дітей при розірванні таких шлюбів;
– визначення місця ПМЖ дітей, міжнародні аліменти і їх стягнення;
вивезення дитини на ПМЖ з України або в Україну;
– усиновлення дітей які проживають в Україні;
– стягнення заробітної плати з іноземних роботодавців;
– зміна, припинення і розірвання договорів за кордоном;
– представництво в дипломатичних, консульських установах, судах та ін.
У яких країнах ви представляєте інтереси наших співгромадян?
Найчастіше це стани СНД, Білорусії, Казахстану, Вірменії, Росії, Грузії, а також Ізраїль, Польща, Франція, Англія, Хорватія.

Міжнародне приватне право тривалий час сприймалося як сама незрозуміла юридична дисципліна. Оскільки не так вже й багато виникало випадків в яких таке право мало застосування. Але з розширенням меж, країни Європи, Азії стали доступними для українських громадян, а також іноземці стали більше відвідувати Україну, багато хто переїхав на ПМЖ, мають родичів, і не тільки в країнах СНД багато працюють і живуть постійно. Міжнародне приватне право особливе тим що зачіпає правове регулювання відносин, які мають міжнародний характер, при цьому підкоряються національним законам окремих держав. Це і дозволяє розглядати його як ускладнену область права.

Сьогодні ми розглянемо найактуальніші питання, що стосуються міжнародних правових відносин, в яких випадках можна розраховувати на допомогу і в яких країнах. Для цього, знайомлю вас з адвокатом з міжнародного приватного права, кандидатом юридичних наук Іриною Одинцовой.

У яких випадках ви приймаєте рішення вступити в справу? Це повинно бути загальновідомі правила або неординарне, складна справа?
Перш за все я повинна бути впевнена що я можу допомогти. У нас прийнято одружуватися «по любові», а розлучатися як доведеться. Тому частіше доводиться мати справу з тривалою і неординарною історією, і знаходити часом досить нестандартні рішення.

А кого вам цікавіше захищати іноземців або співвітчизників?
Для мене цікаві справи – це складні справи. В яких результат залежить від уміння і можливостей відстояти свою позицію. З іноземцями важче але цікавіше. Спершу потрібно переконати що в конкретній ситуації сприятливіше прийняти те чи інше рішення, довести це, а потім вони довіряють у всіх питаннях.

Вам як адвокату важливо, що б клієнт був дійсно правий?
Мені важливо, що б він був щасливий, це і є найголовніше!

У чому є секрет успішної роботи адвоката? Якою буде Ваша порада?
Я запам’ятала слова адвоката Соломона Шварцмана, і завжди використовую їх в роботі. Я не намагаюся підлаштовувати ситуацію під закон, як робить більшість, а намагаюся підлаштовувати норми закону під ситуацію. Бажаю, щоб і у Вас виходило саме так!